Nasze akcje – opis

„Moto-mikołaje” to akcja organizowana dla dzieci z Domów Dziecka z Sosnowca, Katowic, Dąbrowy Górniczej i Sarnowa, a przede wszystkim akcja, która zapoczątkowała istnienie naszego Stowarzyszenia. Podczas tego wydarzenia, pomimo śniegu czy mrozu, odpalamy nasze maszyny i w strojach Mikołajów ruszamy do Dzieci, by w ich nieco szare życie wnieść trochę słońca i radości. Organizujemy dla Dzieciaków różne atrakcje, zabawy, a przede wszystkim zbiórkę słodyczy, by móc stworzyć słodkie paczki dla wszystkich Dzieci. Chcemy im pokazać, że nie są same, że życie to również radość, szczęście i uśmiech. My przy okazji uczymy się, że szczęście to nie tylko dostawanie, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie.

Podobna motywacja towarzyszy nam podczas „Dnia Dziecka”. W tym czasie impreza zwykle odbywa się na powietrzu, gdzie słońce dodaje nam energii. Dzieci z domów dziecka przybywają, by razem z nami bawić się i radować podczas ich wyjątkowego święta. Imprezę często uświetnia jakiś klaun, bądź animator, który profesjonalnie organizuje przeróżne zabawy dla dzieciaków. My jak zawsze organizujemy zbiórkę słodyczy, by móc słodkim poczęstunkiem uraczyć Dzieci. Często dołączają się do imprezy rodziny z dziećmi i wspólnie bawimy się w rytm wesołej muzyki. Dla nas największą zapłatą za to wszystko jest widok radosnych i szczęśliwych Dzieci wokół nas. Bo w końcu po to to wszystko robimy.

Naszą trzecią, ale równie ważną imprezą jest „Bezpieczna droga”. Podczas tego eventu chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach, wzajemny szacunek kierowców, a przede wszystkim kładziemy nacisk na edukację z pierwszej pomocy. Przy współudziale Policji, Straży Pożarnej i Ratownictwa Medycznego organizujemy inscenizacje wypadków drogowych, pokazy akcji ratunkowych, a także uczymy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nierzadko widzowie mogą również skorzystać z różnych atrakcji, jak alko-gogle, symulatory wypadków itp. Podczas tych imprez chcemy uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, jak małe szanse podczas wypadku ma motocyklista oraz jak ważna jest wzajemna pomoc i rozsądek na drodze.