Historia

Nasza historia zaczęła się  w 2009 roku kiedy to kilkunastu motocyklistów postanowiło dołączyć do organizowanych już w kilku większych miastach Polski Motomikołajów dla dzieci z Domów Dziecka. Zebraliśmy pieniądze na prezenty i udaliśmy się do Domu Dziecka w Sosnowcu przy ul. Koszalińskiej.

To niezwykłe wydarzenie w wielu z nas wywołało wiele emocji, łza kręciła się w oku, a największe wrażenie zrobiły łzy szczęścia i radości w oczach dzieci kiedy dostawały prezenty od Mikołaja-motocyklisty oraz wzruszenie kierownictwa, że ktoś o tych dzieciach pamięta.

Po tej pięknej imprezie postanowiliśmy kontynuować, a wręcz rozwinąć skrzydła i tak powstał Komitet Organizacyjny Dawcy Uśmiechu. Jednak nie czekaliśmy do następnych Motomikołajów i zorganizowaliśmy dla dzieci z Domów Dziecka Dzień Dziecka 2010 z motocyklistami. To dopiero była impreza i jazda. Siedem Domów Dziecka z terenu Sosnowca, Sarnowa, Dąbrowy Górniczej i Tychów, objazdówka trwająca cały dzień, uśmiechy i piski dzieciaków dostających słodycze oraz wożenie na motocyklach. Naprawdę jest co wspominać.

Dzięki radości i uśmiechom dzieci mieliśmy jeszcze większą motywację do działania i zorganizowaliśmy kolejne Motomikołaje 2010. Tym razem już nie odwiedziny i objazdówka, tylko dwie równoległe imprezy. Mogliśmy je zorganizować dzięki charytatywnej pomocy firm transportowych oraz dwóch obiektów. I tak jedna impreza odbywała się w Galerii Szyb Wilson w Katowicach dla dzieci z Mysłowic i Katowic, a druga w Fantasy Park w Sosnowcu dla dzieci z Sosnowca i Sarnowa. Obie imprezy nie mogły odbyć się bez motocyklistów – mikołajów i wielu słodkości dla dzieci.

Po sukcesach związanych z imprezami dla dzieci przyszły pomysły na kolejne imprezy oraz stworzenie czegoś trwalszego niż tylko Komitet. Złożyliśmy wniosek o wpisanie Stowarzyszenia Motocyklowego Dawcy Uśmiechu do Krajowego Rejestru Sądowego.

W kwietniu 2011 roku zrealizowaliśmy zupełnie nowy pomysł jakim było zorganizowanie imprezy związanej z bezpieczną jazdą na motocyklach pod hasłem „Bezpieczna droga”. Impreza zorganizowana była na terenie parkingu  C.H. Fashion House w Sosnowcu. Wszyscy biorący udział w pokazach byli tam charytatywnie, robili to przede wszystkim z pasji i troski o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Wśród wielu atrakcji największe wrażenie zrobiły pokazy udzielania pierwszej pomocy motocykliście i kierowcy samochodu po wypadku.

Pod koniec maja tego samego roku przyszedł czas na kolejny Dzień Dziecka. Hala Targowa Firmy Exposilesia w Sosnowcu została nam bezpłatnie użyczona i ugościła prawie 400 dzieci z 10 Domów Dziecka z terenu Sosnowca, Sarnowa, Katowic i Mysłowic. Dzieci ponownie miały okazję do przejażdżki na motocyklach, różnych zabaw oraz podjadania wielu słodkości.

Sierpień 2011 roku to miesiąc, w którym wreszcie udało się zalegalizować Stowarzyszenie Motocyklowe Dawcy Uśmiechu i staliśmy się pełnoprawnym Stowarzyszeniem. Już w październiku tego samego roku zorganizowaliśmy drugą z cyklu imprez związanych z  bezpieczeństwem, event pod nazwą „Bezpieczna droga – piłeś nie jedź”. Tym razem na terenie parkingu należącego do C.H. Dąbrówka w Katowicach. Impreza była jeszcze większa, ze spektakularnymi pokazami i wieloma nowymi atrakcjami. Jednym słowem – bardzo udana.

Następnie był czas na zorganizowanie kolejnych Moto-mikołajów. I tak nasza historia trwa do dnia dzisiejszego i co roku organizujemy przynajmniej 3 imprezy. Można nas również spotkać na imprezach charytatywnych oraz na targach Expo-Silesia związanych z motoryzacją.

Możecie nas spotkać w wielu miejscach, zawsze jesteśmy otwarci na Waszą pomoc i chęć zaangażowania się w to co robimy.